OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CHRYSTUSA KRÓLA 2020 r.

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Przypominamy, że Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem, którego celem jest formacja duchowa, moralna i kulturalna wiernych. Ważnym zadaniem AK jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary. Zapraszamy nowe osoby do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej a młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
2. Kościół 22 listopada wspomina św. Cecylię patronkę śpiewu kościelnego. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim troszczącym się o śpiew w naszym kościele; S. Mariannie organistce, chórzystą, Pani Ani prowadzącej scholę i wszystkim do niej należącym. Zapraszamy i zachęcamy chętne osoby, aby zasiliły nasz chór parafialny i scholę. Pamiętajmy o starej zasadzie; kto śpiewa ten podwójnie się modli.
3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i adorację Najśw. Sakramentu do 20.00.
4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent. O 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, ostatnie nabożeństwo za zmarłych z wypominków  i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa. Wśród wielu wartościowych artykułów w Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie kto stoi za histerycznymi atakami na św. Jana Pawła II; a w Gościu polecamy artykuł: Jak przeżyć Mszę w telewizji?
6. W tym tygodniu zmarli: Michał Wawrzaszek, Jan Kania. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
7. Słowo Życia: Chrystus jest Królem niezależnie od tego, czy uznajemy Jego władzę, czy też nie. Jednak to, kim my się stajemy, zależy od tego, za kogo w swoim życiu uznajemy Jezusa.